Úprava organizace zápisu do Mateřské školy

06.04.2020 07:47

Vážení rodiče,

Ministerstvo školství upravilo organizaci zápisu k předškolnímu vzdělávání.

Podrobnosti zde : Opatření_MŠ.pdf

Naše škola bude přijímat žádosti o přijetí k předškolnímu vzdělávání od 2. do 16. května 2020. Zápis proběhne dálkově bez účasti Vašich dětí vzhledem k situaci, ve které se nacházíme.

Podle § 37 zákona č. 500/2004 Sb., správní řád, ve znění pozdějších předpisů, je možné žádost o přijetí k předškolnímu vzdělávání učinit písemně nebo ústně do protokolu anebo v elektronické podobě. Žádost  je tedy možné doručit následujícími způsoby:

1. do datové schránky školy  : fc9uypd

2. e-mailem s uznávaným elektronickým podpisem (nelze jen poslat prostý email!) : zshrusky@volny.cz

3. poštou :  ZŠ  a MŠ Hrušky, okr. Vyškov, p.o.  Hrušky 69, p. Křenovice, 683 52 (stačí vhodit v obálce do schránky na poštu před školou)

4. osobní podání: v případě osobního podání žádosti zákonným zástupcem dítěte je nezbytné kontaktovat telefonicky ředitele školy (723371613) a domluvit se na datu a času předání

Doporučuji Vám využít možnosti číslo 3, myslím, že je pro nás pro všechny nejméně komplikovaná.

žádost_o_přijetí_k_předškolnímu__vzdělávání_2020_2021.doc

kriteria_MŠ_2020_2021 upravená.docx

evid_list_1.jpg

evid_list_2.jpg

Očkování

V současné situaci nenavštěvujte osobně praktického lékaře, aby vám do evidenčního listu  potvrdil řádné očkování Vašeho dítěte. Pro doložení této povinnosti zákonný zástupce:

1. prohlásí, že je dítě řádně očkované (vzor viz níže)

2. doloží kopii očkovacího průkazu

V případě, že dítě nebylo očkováno podle očkovacího kalendáře, musí zákonný zástupce kontaktovat na dálku praktického lékaře a vyžádat si od něj potvrzení, že je dítě proti nákaze imunní nebo se nemůže očkování podrobit pro trvalou kontraindikaci. Vedle doložení dokladu o očkování nemusí zákonný zástupce pro účely správního řízení o přijetí do mateřské školy dokládat žádné jiné vyjádření nebo potvrzení lékaře.

čestné prohlášení - očkování.docx

Zákonní zástupci dětí tedy škole dodají jedním z výše uvedených způsobů tyto dokumenty:

1. žádost o přijetí k předškolnímu vzdělávání

2. kopie rodného listu dítěte

3. evidenční list

4. kopie očkovacího průkazu dítěte

5. čestné prohlášení o očkování

Po ukončení zápisu (v druhé půli května) se s Vámi spojíme a dohodneme se, jakým způsobem Vám předáme rozhodnutí o přijetí.

V případě jakýchkoli dotazů prosím volejte 723 371 613.

S přáním pevného zdraví Vám  i Vašim blízkým

J.Mácka, řed, školy