Základní škola

Základní škola a Mateřská škola Hrušky, okres Vyškov, příspěvková organizace je neúplná škola se 4 postupnými ročníky 1. stupně. Jedná se o školu málotřídní, obvykle je spojován 1. s 2. a 3. se 4. ročníkem. Základní škola vykonává činnost v patrové budově na adrese Hrušky 69.

Z historie a současnosti školy

/album/z-historie-skoly/hrusky-4-jpg/

/album/z-historie-skoly/hrusky-3-jpg/

/album/z-historie-skoly/hrusky-2-jpg/

/album/z-historie-skoly/budova-dnes-jpg/

/album/z-historie-skoly/img-2105-jpg1/

/album/z-historie-skoly/img-2098-jpg1/

/album/z-historie-skoly/img-2100-jpg1/

/album/z-historie-skoly/img-2107-jpg1/

/album/z-historie-skoly/img-2103-jpg1/

Novinky ve škole

Úprava organizace zápisu do 1.ročníku ZŠ

19.03.2020 07:08

Ministerstvo školství upravilo organizaci zápisu do 1.ročníků ZŠ. Podrobnosti zde : MŠMT_zápis_ZŠ_2020_18032020.pdf

Naše škola bude přijímat žádosti o přijetí k povinné školní docházce po celý měsíc duben 2020. Zápis proběhne dálkově bez účasti Vašich dětí vzhledem k situaci, ve které se nacházíme.

Žádost o přijetí k povinné školní docházce nebo žádost o odklad vyplňte, nemusíte ji v tuto chvíli podepisovat a zašlete ji prosím mailem na adresu školy zshrusky@volny.cz.

Samozřejmě je taté možné žádost vyplnit, podepsat, oskenovat a zaslat mailem.

žádost o přijetí k základnímu vzdělávání 2020.docx                žádost o odklad 2020.docx

Žádost můžete taktéž zaslat poštou na adresu  ZŠ a MŠ Hrušky  Hrušky 69 p.Křenovice 683 52

nebo do školy doručit osobně, vhodit ji do schránky na poštu či ji předat pracovníkům školy.

K žádosti o odklad přidejte i posudky PPP a odborného lékaře (pokud je máte).

Po ukončení zápisu (na začátku května) se s Vámi spojím a dohodneme se, jakým způsobem Vám předám rozhodnutí o přijetí či odkladu.

V případě dotazů prosím volejte 723 371 613.

J.Mácka

Archiv zadaného učiva

18.03.2020 06:42

Pro větší přehlednost je učivo, zadané v  minulých dnech, přesunuto  sem.

Výukové aplikace Didakta - volný přístup pro žáky školy

16.03.2020 09:57

Přeposílám sdělení firmy SILCOM Multimedia, s.r.o., jejíž výukové aplikace používáme ve škole. Přístupové údaje byly všem rodičům žáků zaslány na jejich mailové adresy. Děti výukové programy používají ve výuce, u každé aplikace je i návod k použití.

Dobrý den,

již ve středu jsme na našich webových stránkách nabídli všem školám, které používají naše online řešení, možnost zpřístupnění veškerého obsahu Didakty i pro domácí přípravu žáků, a to zcela zdarma. Protože se akce setkala s mimořádným zájmem škol, dovolujeme si i všem ostatním, kteří Didaktu používají ale nesledují naše webové stránky, nabídnout „otevřít“ programy pro jejich žáky. Stejně tak dnes „otevíráme“ všechny programy i pro vás ve škole, tak abyste mohli při zadávání distančních cvičení žákům využít vše co nabízíme.

Přístupové kódy na www.didakta.cz pro vaši školu: poskytne škola

Zároveň vás prosíme, abyste v zájmu co nejhladšího průběhu rodičům sdělili také následující informace:

• aplikace jsou určeny pro PC a tablety s OS Windows 7, 8, 10
  • ke spouštění našich výukových materiálů důrazně doporučujeme využít naši vlastní aplikaci DidaktaCZ projektor, spíše než webový prohlížeč, kde jsou již značně omezeny možnosti spouštění obsahu Adobe Flash. Aplikaci DidaktaCZ projektor je možné stahovat z tohoto linku https://www.didakta.cz/DidaktaCZ-Setup-1.0.0.zip.
  • upozorňujeme, že pro uživatele z řad žáků v domácnosti vzhledem k množství škol zapojených v projektu DidaktaCZ (téměř 2000) neposkytujeme z kapacitních důvodů živou technickou podporu na telefonních linkách společnosti, veškeré případné technické informace jsou uvedeny na našem webu v sekci Podpora
  • prosíme rodiče, aby prozatím nesdíleli přihlašovací údaje se svými známými, protože by mohlo dojít ke geometrickému růstu zatížení serverů a služba by se mohla silně zpomalit, případně zůstat po nějaké časové období i nedostupná (během dnešního dne budeme pracovat na posílení kapacity serverů, může docházet ke krátkodobým výpadkům).

Akce platí do odvolání - předpokládáme, že do doby nástupu žáků zpět do škol.

Přejeme vám všem pevné zdraví.
SILCOM Multimedia, s.r.o.

Tiskopis ošetřovné

11.03.2020 05:08

Česká správa sociálního zabezpečení zveřejnila tiskopis na ošetřovné. Odkaz ke stažení zde :

tiskopis_osetrovne_skola.doc

tiskopis_ošetřovné.pdf

Tiskopis ve formátu pdf je nutno vypsat ručně, ve formátu doc možno na počítači. Vyplněný formulář zašlete mailem na zshrusky@volny.cz nebo doneste osobně do školy (možno vhodit do poštovní schránky). Vzhledem k situaci v MŠ (řešíme svrab) mne  prosím kontaktujte na čísle 723 371 613, tiskopis Vám potvrdím v nejbližším možném termínu.

J.Mácka